Inne

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Ogrodzenia posesyjne

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne stały się bardzo popularne na przestrzeni ostatnich lat. Rozwiązanie to jest polecane szczególnie jeśli nie chcemy zajmować miejsca tuż za ogrodzeniem (co ma miejsce w przypadku bram otwieranych). Brama przesuwna otwiera się wzdłuż ogrodzenia. Jest ona montowana na specjalnie ułożyskowanym wózku, który sprawia, że porusza się ona lekko i precyzyjnie. Dodatkowe prowadzenie zapewnia górna rolka.

Do słupa przymykowego montowane są specjalne uchwyty tzw. „przymyki”. Na każdym z tych elementów mamy do dyspozycji regulację, która pozwala na precyzyjne ustawianie bramy, jak i korekcję położenia spowodowaną np. warunkami atmosferycznymi. Do każdej bramy istnieje możliwość założenia silnika napędowego. Szczegóły w zakładce Automatyka.

Bramy przesuwne mogą mieć prostą górną krawędź lub w łuku. Dysponujemy wieloma wzorami bram już przez nas wykonywanych, jak również wykonujemy bramy wg wymagań klienta. Malowanie i cynkowanie.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Bramy dwuskrzydłowe

Bramy otwierane to klasyczne rozwiązanie znane od wieków. W przeciwieństwie do bram przesuwnych nie wymagają one miejsca na otwarcie wzdłuż ogrodzenia. Wszystkie bramy otwierane wyposażone są standardowo w regulowane zawiasy. Łatwość otwierania powoduje fakt, iż jedno skrzydło blokowane jest ryglem pionowym, natomiast drugie posiada zamek patentowy na wkładkę. Dzięki temu jest to rozwiązanie bezawaryjne.

W zależności od światła bramy, uwarunkowań technicznych, wymagań klienta wykonujemy bramy jedno lub dwuskrzydłowe. Dodatkowo w przypadku bram dwuskrzydłowych istnieje możliwość podzielenia światła wjazdu na dwie równe bramy lub w innych (dowolnych) proporcjach – najczęściej 1/3 i 2/3. Kształt krawędzi górnej podobnie jak w przypadku bram przesuwnych może być prosty bądź wypukły. Rodzaj wypełnienia dowolny wg zaprojektowanych przez nas wzorów, bądź projektu klienta. Malowanie i cynkowanie.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Segmenty i słupy

Segmenty

Segmenty ogrodzeniowe wykonywane są zazwyczaj w długości od 2 do 3m. w przypadku spadku terenu w ścianie ogrodzenia możliwe jest 2 rozwiązania:

  • wykonanie ogrodzenia pod kątem do terenu (w skosie)
  • wykonanie uskoków na każdym, bądź co kilka przęseł (w zależności od różnicy poziomów terenu).

Montaż przęseł do słupów możliwy jest na dwa sposoby: poprzez przyspawanie elementów przęsła do słupa lub przez przykręcenie tychże przęseł do słupów przy używaniu specjalnych łączników.

Zakończenie górne może stanowić grot bądź gładki profil (w zależności od wzoru). Góra segmentu może być w łuku lub prosta.

Słupy

Na kształt i rozmiar słupów składają się wymagania techniczne (jego przeznaczenie) , jak i wymagania klienta. Do bram i furtek zwykłych stosujemy słupy o przekroju kwadratowym o wymiarach 100×100 lub 80×80. Natomiast do przęseł słupy o następujących wymiarach 60×60 lub 50×50. Każdy słup wykończony jest nakryciem wg życzenia klienta. Zazwyczaj do tego stosuje się daszek czterospadowy bądź kule o różnych średnicach.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Furtki

Elementem komunikacji pieszej w każdym ogrodzeniu jest furtka. Powinna być ona praktyczna w użyciu jak i współgrać z całością ogrodzenia.

Wszystkie produkowane przez nas furtki posiadają regulowane zawiasy. W słupie przymykowym montujemy zamek elektromagnetyczny, a furtkę wyposażamy w zamek na wkładkę patentową i uchwyt stały. W przypadku braku zdalnego sterowania do otwierania montuje się klamkę.

W zależności od grodzenia możliwy jest projekt nowoczesny lub klasyczny. Istnieje również możliwość wyposażenia furtki w domofon.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Ogrodzenia przemysłowe

Z myślą o klientach instytucjonalnych w naszej ofercie znajdują się ogrodzenia przemysłowe.

Do najprostszych i najtańszych należy ogrodzenie z siatki ślimakowej. Do montażu siatki o standardowej wysokości (125cm) stosuje się 3druty naciągowe na których następnie zawiesza się siatkę. Zaletą tego sposobu grodzenia jest niska cena, jak i możliwość stosowania jej w terenach o dużym spadku.

 Dla klientów skłonnych na nieco droższe rozwiązanie proponujemy siatkę panelową. Jest ona dostępna w szerokiej gamie wysokości od 1,03m do 2,04m.

Montowane przez nas siatki wykonane są z drutów o średnicy 5mm, długość panela to 2,5mb. W zależności od wysokości siatki posiada ona adekwatną ilość przetłoczeń usztywniających cały panel. Montaż siatki odbywa się na uprzednio osadzonych słupkach prostokątnych 60x40mm przy pomocy specjalnych śrub ze stali przemyslowej. Panele między sobą łączone są spinkami ze stali przemyslowej przy pomocy specjalnych kleszczy do ich zaciskania.

Ostatnia pozycja to segmenty przemysłowe wykonane z profilu 14x14mm bądź 20x20mm.

Do wszystkich typów ogrodzeń oferujemy zabetonowanie słupków oraz zamocowanie na nich podmurówki prefabrykowanej. Jej zaletą jest wytrzymałość na warunki atmosferyczne dzięki zastosowanej technologii wibroprasowanego betonu.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Balustrady

Integralną część każdego balkonu, schodów czy też tarasu stanowi balustrada. Główną jej funkcją jest zapewnienie wszystkim domownikom bezpieczeństwa. Ponadto balustrada pełni funkcję dekoracyjną i jest zwieńczeniem elewacji jak i całego budynku (procesu budowy).

Standardowo produkowane balustrady mają wypełnienie z pręta kwadratowego w kształcie wypukłym bądź prostym. Rozwiązanie to powiększa balkon optycznie. Ponadto pręty wypełniające mogą być skręcone wokół własnej osi w tzw. ‘świderki’.

Zwieńczeniem każdej balustrady jest poręcz. Może ona mieć kształt okrągły bądź prostokątny wg gustu klienta.

Na etapie pomiarów ustala się sposób montażu balustrady (przed płytkami bądź po ich ułożeniu) jak i jej posadowienie (na płycie bądź z boku płyty balkonowej).

Wszystkie balustrady poddaje się procesowi cynkowania, a następnie malowaniu hydrodynamicznemu w dowolnym kolorze z dostępnej palety barw.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Stal nierdzewna

W związku z licznymi zapytaniami klientów o balustrady ze stali nierdzewnej nasza firma w 2010 roku do swoich usług dołączyła wyroby ze stali nierdzewnej. Nowy dział wymagał od nas dozbrojenia naszego parku maszynowego. Zakupiliśmy m.in. spawarkę firmy ESAB do profesjonalnych zastosowań w procesie spawania metodą TIG, urządzenia czyszczące, polerujące. Pomimo krótkiego stażu „stali nierdzewnej” zrealizowaliśmy wiele ciekawych zleceń m.in. balustrad, poręczy, banerów reklamowych. Wykonywane przez nas elementy mogą być wykończone w dwóch rodzajach powierzchni:

  • polerowanej
  • szlifowanej (satyna)
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
previous arrownext arrow
Slider

Automatyka

W naszej ofercie znajdą państwo automatykę firmy CAME do każdego rodzaju bram.
W zależności od długości, ciężaru, intensywności użytkowania dobierzemy odpowiedni model napędu. Standardowo montowane przez nas automaty wyposażone są w elementy gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników. Są to fotokomórki montowane na słupach bramowych. Kiedy w świetle bramy (fotokomórek) pojawi się przeszkoda nie będzie możliwym zamknięcie bramy. Brama zatrzyma się, a następnie zacznie otwierać.
Istotnym elementem bezpieczeństwa jest również lampa ostrzegawcza informująca o ruchu bramy. Montowane napędy posiadają dodatkowo takie opcje jak:

  • automatyczne zamykanie,
  • opcję furtki

W przypadku braku prądu każdy napęd posiada awaryjne wysprzęglanie kluczem umożliwiające zamykanie i otwieranie bramy w tym czasie.

Cynkowanie ogniowe

Jedną z najskuteczniejszych form zabezpieczenia antykorozyjnego jest cynkowanie ogniowe – metoda zanurzeniowa. Uprzednio przygotowany element jest wkładany do wanny z roztopionym stopem cynku z bizmutem i niklem o temperaturze ok. 450 C. Podczas takiej kąpieli mamy pewność, że nawet najmniejsze szczeliny naszego elementu zostaną odpowiednio zabezpieczone. Technologia cynkowania ogólnego działa na zasadzie dyfuzji – przyklejania atomów cynku do zewnętrznej warstwy stali. Dzięki temu  powłoka cynkowa jest nierozerwalnie związana z podłożem, co daje tej metodzie przewagę nad innymi. Efektem cynkowania jest powłoka o grubości ok. 100 mikrometrów gwarantująca ochronę stali przed korozją na  dziesięciolecia.

W celach estetycznych cynkowane elementy poddaje się procesowi malowania. Dzięki wieloletniej współpracy z OCYNKOWNIĄ OGNIOWĄ WIŚNIOWSKI (największą w rejonie) możemy zagwarantować naszym klientom niezmiennie wysoką jakość cynkowanych elementów.